2.třída

VYSVĚDČENÍ

DRUHÉ PLAVÁNÍ

PŘEDNÁŠKA  O ZUBNÍ HYGIENĚ

PRVNÍ PLAVÁNÍ

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

HRAJEME DESKOVÉ HRY

TRILOPARK

VÁNOČNÍ JARMARK

Vážení rodiče, prarodiče…… moc děkujeme, že jste navštívili školní jarmark a zakoupením našich výrobků nám přispěli nemalou částkou. Vybrali jsme 2 967 Kč.  Částka, kterou utržila celá škola, bude jistě včas zveřejněna a rádi Vám sdělíme, na co budou peníze použité. Ještě jednou děkujeme.

MIKULÁŠ U NÁS VE TŘÍDĚ

Jsme sice o rok starší, ale čerty stejně rádi nemáme. Naštěstí jsme byli celý rok docela hodní, a tak nám školní čertíci zpívali a Mikuláš s anděly mohl nadělovat.

ZÁTOPKOVA ŠTAFETA

PLAVBA PO LABI

Ve středu 25. září sice nebylo slunečno, ale stejně jsme si tento den pořádně užili. Měli jsme možnost projet se motorovou lodí po Labi. Ráno jsme ze školy vyrazili ještě před osmou hodinou a první naše skupinka s naší paní učitelkou již v půl deváté nastupovala na loď na oseckém zdymadle. V lodi jsme čekali, až se v plavební komoře sníží hladina vody – dost jsme byli překvapeni, jak hodně s námi loď klesala. Všimli jsme si, jak se pomalu otvírají vrata a z komory naše loď vyjela směr Oseček. Jízda byla zábavná – mávali jsme nejprve na naše kamarády, kteří zůstali na břehu, potom na rybáře, kteří v Labi chytali ryby. U kormidla lodi jsme se mohli vystřídat. Někteří se báli, že by řízení lodě nezvládli, tak si jen užívali krásných a pro většinu z nás nezvyklých pohledů z vody na místa, která známe pouze z pevniny. Za Osečkem jsme viděli Bačovku, jak se vlévá do Labe a před dálničním mostem jsme naši loď otočili. Přistáli jsme na Osečku, kde jsme se v lodi vystřídali s dětmi z 2.B. Tato skupinka jela na osecké zdymadlo, projela plavební komorou a za chatovou osadou se jejich loď otočila a zamířila opět do plavební komory. Tam už čekala paní vychovatelka Belzová s druhou půlkou naší třídy. Nastoupili do lodi, v plavební komoře klesali, z komory vyjeli směr Oseček – tam jsme je přivítali radostným máváním a pokřikem Ahóój. Na Osečku jsme se nasvačili a využili krásného hřiště na míčové hry i prolézaček, houpaček a trampolíny. Skotačení se nám tam moc líbilo. Cestou zpět do školy nám začalo pršet, tak jsme rychle šlapali a do školy dorazili hodně rychle. Ve třídě jsme si ještě stihli zazpívat. Na výlet budeme určitě dlouho vzpomínat.

SPRINTER ŠKOLY

Hned v prvním školním týdnu se uskutečnila soutěž Sprinter školy. V letošním roce  jsme soutěžili se třeťáky. Všichni jsme se snažili běžet co nejrychleji, ale do finále se nikdo z nás neprobojoval. Alespoň si většina z nás vylepšila loňský čas.